شرکت فرش سجاده‌ ای سبحان تولید کننده‌ی سجاده فرش محرابی و برترین تولید کننده‌ی انواع: فرش های سجاده برای نمازخانه و فرش مسجد به همراه بهترین قیمت فروش و بالاترین کیفیت ( تولید تخصصی فرش مساجد )

فرش سجاده‌ی طرح ثریا از طرح‌های محرابی می‌باشد.

رنگ‌های تولیدی سجاده فرش محرابی با طرح ثریا

سجاده فرش محرابی با طرح ثریا دارای چهار رنگ سبز - آبی - گردویی و لاکی می‌باشد. فرش مسجد سجاده ای آبی فیروزه‌ای طرح ثریا پر فروش ترین و سبز یشمی در رده دوم قرار دارد. رنگ لاکی نیز در رتبه‌ی سوم قرار دارد.

 

 

سجاده فرش محرابی - فرش سجاده ایسجاده فرش محرابی - فرش سجاده ای

سجاده فرش محرابی - فرش سجاده ایسجاده فرش محرابی - فرش سجاده ای

 کیفیت بافت: 440 شانه - 500 شانه - 700 شانه - 1000 شانه

 • پر فروش ترین کیفیت سجاده فرش محرابی با طرح ثریا: 700 شانه دستبافت گونه

 • جنس نخ سجاده فرش مسجد : صد در صد اکریلیک واقعی

 • ابعاد یک فرش سجاده ای (بازای هر نفر): 125 سانتی متر در 63.5 سانتی متر

 • مناسب برای فرش مساجد - فرش نمازخانه مدارس و ارگان های دولتی - فرش مصلی‌ها

 • مزایا استفاده از سجاده فرش

      دادن نظم و هماهنگی به صفوف نمازگزارها به دلیل طرح محرابی شکل آن
      زیباتر شدن مسجد یا نمازخانه
      تشخیص آسان جهت قبله
      فرش شدن کل فضا مسجد یا نمازخانه و یا مصلی
      ترمیم آسان و سریع فرش در صورت بروز هر گونه صدمه و آسیبی
      نصب و فرش کردن آسان فرش سجاده­­ای
      تزیین و زینت بخش کردن اماکن مذهبی


  انتخاب رنگ فرش سجاده­ ای

  همیشه برای خیلی از مردم این سوال پیش می آید که سجاده فرش چه رنگی مناسب است. ما دراینجا به شما کمک می‌کنیم که بتوانید رنگ مناسب را انتخاب کنید.

  معمولا با توجه به فضا نمازخانه، مسجد، مصلی و بقاع متبرکه  سجاده فرش برای آن مکان انتخاب می­ کنیم. به عنوان مثال اگر رنگ محراب مسجد از رنگ های آبی ساخته شده باشد بهتر است که سجاده فرش به رنگ آبی یا فیروزه­ای برای مسجد انتخاب کنیم. بهتر است در مساجد و دیگر اماکن مذهبی از سجاده فرش­ هایی با رنگ­های ملایم استفاده شود که آرامش بخشی خاصی به فضای معنوی این اماکن می­دهند.

  انتخاب رنگ مناسب تاثیر زیاد در ایجاد حس معنوی و آرامش برای نمازگزارها دارد. معمولا رنگ های ملایم ­تر موجب آرام بخشی هستند.

   رنگ سبز : رنگ استراحت و آرامش است و یکی از رنگ های زیبا در جذب احساسات است به تجدید آرامش کمک می کند. رنگ سبز تاثیر به سزایی در آرام بخشی دارد بنابراین یکی از بهترین رنگ­هایی که می­توان در سجاده فرش های اماکن مذهبی به کار برد رنگ سبز است.

  رنگ آبی : رنگی صلح آمیز، آرام و ملایم است و دارای قدرت فوق العاده ای در مدیریت استرس است و ذهن  را آرام می کند، همچنین اضطراب را کم می­کند. بنابراین فرش سجاده­ای با رنگ آبی برای آرامش نمازگزاران رنگ مناسبی است.

  رنگ سفید : نماد شفافیت و طراوت است. و موجب کاهش استرس است. لذا رنگ سفید نیز رنگ مناسب برای سجاده فرش می­ باشد. اما رنگ­هایی مثل رنگ قرمز باعث ایجاد استرس می شود بنابراین رنگ مناسبی برای سجاده فرش نیست.


  ابعاد سجاده فرش

  فرش سجاده­ای در ابعاد مختلف تولید می­ شود . اما ابعاد استاندارد آن به صورت زیر است:

      طول  125 سانتی متر
      عرض  63 تا 64 سانتی متر

  با توجه به مکانی که می‌خواهیم سجاده فرش برای آن تهیه کنیم ابعاد متفاوت هم ارائه می­ شود به عنوان مثال ابعاد مناسب مدارس ابتدایی و راهنمایی یک متر می ­باشد. کافی است ابعاد و اندازه مسجد و مکان مورد نظر خود را در اختیار سایت فرش زر قرار بدهید که پس از بررسی سجاده فرش را طبق خواسته شما تولید کنند.